Informació Oposicions

Novetat! 05/06/2021
JA TENS ASSIGNAT UN TRIBUNAL!

Ja pots consultar a quin tribunal t’ha tocat. Ara ja saps. Posa’t la disfressa d’inspector Gadget i a recopilar informació sobre les persones que conformen el tribunal.

Accés amb DNI
Accés a la llista completa

💪JA CASI HO TENS!💪

👉 Recorda que amb Copyfly pots imprimir la teva programació amb una qualitat BRUTAL i anelles de colors en 24h. A més amb el codi TEMAZOSENAPUROS tindràs un 5% de descompte (i això que ja són la copisteria més econòmica)

28/05/2021
JA TENIM CRITERIS DE CORRECCIÓ!

Ja són aquí, ja han arribat, els més esperats!! ELS CRITERIS DE CORRECCIÓ DE LES OPOS
Són la bíblia a tenir en compte a l’hora d’enfrontar les diferents fases de les opos

Per cert…

Aquesta setmana també han sortit les persones que formen els tribunals, però no us hem dit res per 3 motius:
– No són els definitius
– Encara no teniu tribunal assignat
– Us faria hiperventilar massa
Centreu-vos en els criteris, mireu si ha canviat alguna cosa respecte dels últims que van sortir (si els teníeu)
El que també ha sortit és la ubicació de les diferents seus dels tribunals.

VA, ÚLTIMA EMPENTA!

17/05/2021
Que era broma!

Ei! Tu també t’has cregut allò de que potser se suspenien les opos?
Era una broma del Departament, ja han confirmat que aquí “no ha pasado nada”
Et deixem la prova: http://educacio.gencat.cat/ca/Detall/suspensio-temporal

Va, molts ànims que estem a un mes de la tan esperada data!

14/05/2021
Bye bye qüestions prèvies!

Ja tenim correcció de la convocatòria d’opos pel que fa a la prova dels supòsits pràctics.
Et posem la imatge de la part que t’interessa per si estàs a classe hiperventilant.

Esperem que en breu ho publiquin EVERYWHERE, i no et preocupis, les opos NO SE SUSPENDRAN tot i que ara sí que ho estan, són coses burocràtiques, et deixem la prova ANTIRUMORS

Novetat! 10/05/2021
Nou document! L’ús de les tecnologies digitals a l’E.I

L’etapa d’educació infantil no contempla normativament el desenvolupament de l’àmbit digital. Tot i això, Educació ha publicat un document amb orientacions per la dinamització de les tecnologies a la segona etapa d’educació infantil.

19/04/2021
Pla TAC EDC – Estratègia digital de centre

El 18 de març va sortir l’Estratègia Digital de Centre, el nou document on es defineixen les línies d’actuació dels centres educatius per assolir la competència digital, tant en alumnat com en docents.
L’EDC parteix de l’antic Pla TAC amb la finalitat de donar resposta a les noves necessitats.

18/03/2021 – Tweet d’Educació anunciat l’estrena del portal
Enllaç al portal
30/03/2021- Tweet d’Educació al document d’estratègia digital de centre
Enllaç al document d’estratègia digital de centre
19/04/2021- Tweet d’Educació al document de funcions i organització de la comissió d’EDC
Enllaça al document de funcions i organització de la comissió EDC

Recordeu que també fa dos mesos van sortir les orientacions per a l’avaluació de la competència digital!

ATENCIÓ OPOSITORES! Aquestes informacions poden modificar en certa manera les vostres programacions i els temaris. No és d’aplicació immediata, però esmentar-ho pot ser bona prova de que esteu al dia. Per la nostra banda treballarem en l’actualització dels TEMAZOS, sent el T6 de primària el més afectat per aquest canvi.

06/04/21
LLISTAT ADMESES I EXCLOSES

Bon dia i bona entrada al tercer trimestre!
Ja ha sortit el llistat d’admeses i excloses per les properes oposicions:
http://educacio.gencat.cat/ca/arees-actuacio/professors/oposicions/ingres-acces-cossos-docents/2020/admesos-exclosos/

En aquest document s’explica com fer la reclamació en cas de constar com a exclosa
https://tauler.seu.cat/pagDetall.do?idEdicte=293678&idens=1

23/03/2021

CALENDARI ADMESES/EXCLOSES:

Ja pots deixar de refrescar el teu navegador per mirar si surts a la llista de les persones admeses. Et deixem el calendari i l’enllaç a aquest perquè el tinguis a mà.

  • Llista provisional d’admesos i exclosos: 6 d’abril de 2021
  • Termini presentació de reclamacions: del 7 al 20 d’abril de 2021
  • Llista definitiva d’admesos i exclosos: finals de maig de 2021

08/02/2021

INSCRIPCIONS OBERTES:

Avui s’han obert les inscripcions per presentar-se a les OPOS!

We Did It Yes GIF by Originals - Find & Share on GIPHY

Per fi ha arribat el moment, tens fins l’1 de març per fer la teva sol·licitud. No ho dubtis, FES-HO! (Si veus que es colapsa la pàgina, DON’T PANIC! No hi ha places limitades)

FORMULARI INSCRIPCIÓ OPOS

A la notícia d’abaix tens l’enllaç a la convocatòria per veure tot el que necessites. Aquest divendres 12 a les 18h farem un webinar per parlar de la convocatòria i presentar els cursos per acompanyar-te en el procés. Apunta’t aquí

03/02/2021

Habemus convocatòria:

Avui ens hem llevat amb una bona notícia: Ja ha sortit la convocatòria!!!!Us deixem l’enllaç perquè us la pugueu imprimir i començar a fullejar:


21/12/2021

Novetats de l’última mesa sectorial dels sindicats

Les següents informacions NO SÓN DEFINITIVES. És més segons la font de vegades semblen un pel contradictories. El que mana és la convocatòria que encara no ha sortit. Dit això, us fem un resum de les novetats que han publicat els principals sindicats (veureu que hi ha coses noves i coses que es mantenen de l’anterior convocatòria):

  • Publicació de la Resolució del concurs- oposició principis Febrer 2021
  • Finalització del procediment selectiu: novembre de 2021.
  • La lletra per on començarà el procés d’oposició serà la M.
  • El procés d’oposició començarà aproximadament el cap de setmana del 19 i 20 de juny.
  • La defensa de la programació i de la unitat didàctica serà pública, tal i com ho recull la normativa.
  • La programació didàctica es presentarà en format paper i juntament, també es podrà  aportar un llapis de memòria amb el mateix contingut. 
  • Es modifiquen algunes característiques de la presentació de la programació didàctica (núm. de fulls, tipus de lletra, annexos…)
  • L’exposició i defensa de la programació didàctica i de la unitat didàctica, amb preguntes del tribunal, segueix el model de la convocatòria 19-20 d’oposicions, en temps i forma.
  • La programació ha de constar com a mínim de sis unitats didàctiques o, en el cas d’algunes especialitats, de 6 plans de treball.
    S’introdueix com a novetat la lectura del supòsit pràctic sense límit de temps. El tribunal tindrà 10 minuts per realitzar les preguntes pertinents sobre aquest.       
  • En el cas del cos de mestres, es presentaran 3 supòsits i la persona aspirant podrà escollir-ne un i desenvolupar-lo.
  • En la baremació dels mèrits se suprimeix la limitació d’hores de formació no presencial i es valoren els cursos a partir de 10 h de formació.

Places convocades per especialitat (Segons sindicats)
L=procediment d’ingrés lliure; R=reserva per a aspirants amb discapacitat

CodiEspecialitatLRT
ALLAudició i llenguatge37239
EESPedagogia terapèutica1367143
INFEducació infantil28115296
PANLlengua estrangera: anglès1669175
PEFEducació física1076113
PMUMúsica1367143
PRIEducació primària49726523
 Total1.360721.432

Dit això. Venen un parell de setmanes de rumorologia i suposicions. DO NOT WORRY, com veieu cap dels principals canvis és dràstic.
Seguiu treballant a tope que la plaça cada cop està més a prop!


10/12/2020

El Govern aprova l’oferta de 3.152 places docents per a l’estabilització i reposició de les plantilles de professorat

Generalitat de Catalunya.


05/11/2020

Programa de coeducació, perspectiva de gènere i educació afectivosexual al currículum.

Departament d’Educació.

  • Qüestions per a la reflexió. Com podem abordar els diferents continguts, capacitats i competències des d’una perspectiva de gènere.

Descarrega el document aquí:

  • Decàleg per a la reflexió dels centres per incorporar la perspectiva de gènere i la coeducació al currículum.

Descarrega el document aquí:

  • Qüestions per a la reflexió. Com podem abordar els diferents continguts, capacitats i competències des d’una perspectiva de gènere.

2n Cicle Ed. Infantil.

Descarrega el document aquí:

Font: https://blocs.xtec.cat/coeducacioiigualtat/

Pla d’educació digital de Catalunya 2020-2023

Un pla per aprendre en un món digital. Descarrega el document aquí:


30/10/2020
Nou document! Avaluar és aprendre

Aquesta publicació proporciona una base conceptual i pràctica sobre la funció reguladora de l’avaluació, entesa com a part indissoluble del procés d’aprenentatge. El document, redactat per Neus Sanmartí, professora honorària de la Universitat Autònoma de Barcelona i experta en avaluació formativa, és una actualització del document publicat l’any 2010 i constitueix un document de referència de la Xarxa de Competències Bàsiques.


27/07/2020
Obertura borsa personal docent!

Atenció antenció! Del 28 de juliol del 2020 al 17 de febrer de 2021 s’obrirà la borsa de personal docent.
Aprofiteu avui per revisar tots els documents que heu de presentar i llegir amb atenció (obre a partir de demà).

Fes clic a la imatge per llegir tota la info


21/07/2020
Nou document! Orientacions per a l’elaboració del pla de suport individualitzat

Al juliol el Departament d’ensenyament ha publicat un nou document per l’elaboració de plans individualitzats. És un document amb orientacions i models i molt interessant de llegir, del qual se’n poden extreure frases i reflexions per la vostra programació (inclogui o no aquesta un pla individualitzat)

Fes clic a la imatge per consultar i descarregar el document


06/2020
Oposicions TEEI

Aquí tens la convocatòria:
http://ensenyament.gencat.cat/ca/serveis-tramits/provisio-pas/definitiva/ingres-acces/educacio-infantil/